Eczacıbaşı Profesyonel Hayatın İçinden

Eczacıbaşı Profesyonel’de Bayrak Değişimi

Eczacıbaşı Profesyonel’de Bayrak Değişimi'
Eczacıbaşı Profesyonel’in Genel Müdürlüğü görevine, aynı kuruluşta Pazarlama ve Satış Direktörü olarak görev yapan Melike Koçoğlu atandı.

Eczacıbaşı Profesyonel’in Genel Müdürlüğü görevine, aynı kuruluşta Pazarlama ve Satış Direktörü olarak görev yapan Melike Koçoğlu atandı. Yeni görevi vesilesiyle Eczacıbaşı Profesyonel müşterileri, iş ortakları ve paydaşlarına dönük olarak bir mesaj yayınlayan Koçoğlu’nun mesajı şöyle: ‘’2016 yılının son çeyreğine geldiğimiz bugünlerde ev dışı tüketim pazarında yer alan, tedarikçisinden müşterisine tüm aktörler olarak zor bir dönemi geride bırakıyoruz. Ancak, şunu çok iyi biliyoruz ki; Türkiye ev dışı tüketim pazarının geleceğe dönük olarak çok yüksek bir potansiyeli var. Gelişmiş ülke pazarlarıyla kıyaslandığında, veriler Türkiye’deki ev dışı tüketim pazarının mevcut büyüklüğünün belirli bir vadede iki katına çıkabileceğine işaret ediyor. Yurt içindeki hane halklarının ev dışı gıda harcamaları ile gelirlerinden otel ve lokantalara ayırdıkları pay da, uzun vadede bakıldığında artmayı sürdürüyor. Dolayısıyla, ev dışı tüketim pazarı restoranından oteline, üreticisinden aracısına içinde yer alan tüm oyuncular için uzun vadede dün ne ifade ediyor idiyse, bugün de yine aynı şeyi ifade ediyor. Biz de, Eczacıbaşı Profesyonel olarak bu bakışla ilerliyoruz. Yatırımlarımızı ve büyüme planlarımızı bu bilinçle oluşturuyoruz. Attığımız tüm adımları stratejik bir bakış açısıyla atarken, müşterilerimizle uzun vadeli ve kalıcı işbirlikleri oluşturmaya her zamankinden daha fazla önem veriyoruz. Müşterilerimizin kendi müşterilerine daha iyi hizmet vermelerine yardımcı olacak inovatif ve tasarruf sağlayıcı ürünler geliştirmek önceliklerimiz arasında en üst sıralarda yer alırken, bir yandan da satış ve satış sonrası sürecin her aşamasında mükemmelliyeti sağlayacak adımlar atmaya önem veriyoruz. Ev dışı tüketim pazarının öncü aktörlerinden biri olarak da, pazarın gelişmesinde ve müşterilerimizin başarılı iş sonuçları almalarına yardımcı olmak amacıyla üzerimize düşen tüm sorumlulukları her zaman olduğu gibi kararlılıkla yerine getireceğiz. Önümüzde birlikte geçirilecek nice güzel günlerin olduğu inancıyla, sizlere sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Melike Koçoğlu Kimdir?

Eczacıbaşı Topluluğu’na 2013 yılında Eczacıbaşı Profesyonel Pazarlama Direktörü olarak katılan Melike Koçoğlu, Temmuz 2014’ten itibaren Pazarlama ve Satış Direktörü olarak görevine devam etti. Melike Koçoğlu, 1 Ekim 2016 tarihi itibariyle çalışmalarına Eczacıbaşı Profesyonel’in Genel Müdürü olarak devam etmeye başladı.

Kariyerine 2001 yılında Unilever Food Solutions’ta Marka Müdür Yardımcısı olarak başlayan Koçoğlu; 2003-2004 yılları arasında aynı kuruluşta Grup Ürün Müdürü olarak görev yaptı. 2005-2012 yılları arasında 3M bünyesine çalışan Koçoğlu; sırasıyla Kıdemli Marka Yöneticisi, Pazarlama Müdürü, Satış ve Pazarlama Müdürü ve Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi Pazarlama Müdürü olarak kariyerini sürdürdü.

1979 yılında doğan Melike Koçoğlu, lisans eğitimini 2001 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladı.